W miesiącach lipiec – październik 2019 r. na Cmentarzu została przeprowadzona inwentaryzacja. Dzięki pracom powstały mapy i plany sporządzone na podstawie danych z pomiaru geodezyjnego, spis z natury wszystkich osób pochowanych na cmentarzu, stworzono system do administracji oraz powstała strona internetowa cmentarza. Dokładność pomiaru geodezyjnego na cmentarzu wszystkich obiektów to 3 cm. Pomierzono również groby. Wykonano zdjęcia do grobów. Przygotowano zdjęcia z powietrza.
Przygotowano stronę internetową cmentarza:
www.mogily.pl/sulejow
Na stronie znajduje się Interaktywny Plan Cmentarza, na którym można odnaleźć dane o każdym grobie i osobach w nich pochowanych wraz z miniaturą zdjęcia. Z kolei w Galerii możemy podziwiać te niezwykłe miejsca, piękne nagrobki i zwykłe krzyże z różnych okresów. Zakładka Rocznice przypomina o osobach zmarłych danego dnia kalendarzowego. Z zebranych informacji powstała galeria Znanych Pochowanych, gdzie umieszczono osoby, krótki lub dłuższy opis ich życia lub osiągnięć. Ten dział w zamiarze twórców ma być cały czas rozwijany, a informacje nadal gromadzone. Najważniejsza jest oczywiście wyszukiwarka, w której po wpisaniu nazwiska i imienia możemy odnaleźć pochowanego.
Każda osoba pochowana ma swoją podstronę, na której znajduje się jej indywidualna galeria oraz szereg opcji: możliwość zapalenia wirtualnego znicza, skontaktowania się z administratorem w celu uzupełnienia danych lub podmiany zdjęcia za pomocą formularzy, możliwość zamówienia powiadomienia o zbliżającej się rocznicy czy uzyskanie dodatkowych informacji o grobie. Dla administratora cmentarza efektem prac wykonanych przy inwentaryzacji cmentarza są trzy spójne moduły:
Mapy i plany geodezyjne w formie papierowej i elektronicznej wykonane przez profesjonalne biuro geodezyjne oraz tyczenie w terenie wg wskazań urządzeń do pomiaru np. alejek, sektorów, placów pod przyszłą zabudowę.
Strona internetowa cmentarza z wyszukiwarką zmarłych, galerią z każdego cmentarza, rocznicami śmierci, informacjami o przepisach prawa, regulaminem cmentarza, wyznaczaniem trasy dojazdu z każdego miejsca w Europie do cmentarza.
Program do zarządzania cmentarzem umożliwiający: dodawanie grobów na mapie, dodawanie osób pochowanych, zdjęć, dokonywanie wydruków
stosownych dokumentów: ksiąg zmarłych, ksiąg grobów, zgód na renowację pomników, dokumentów rezerwacyjnych, kwitów cmentarnych, rejestrację dysponentów.
Najważniejsze jednak to pokazanie, iż Internet to miejsce, gdzie również można uczcić pamięć o bliskich zmarłych. Często natłok codziennych spraw, obowiązki, praca, bardzo dalekie wyjazdy, uniemożliwiają odwiedzenie cmentarza; natomiast informacja, zdjęcie, wirtualny znicz dają chwilę na zadumę, wspomnienie o czasie spędzonym z najbliższymi, którzy odeszli.