Odpustu Św. Floriana

4 maja rozpoczniemy Triduum Eucharystyczne przygotowujące nas do Odpustu Św. Floriana, głównego patrona naszego kościoła i parafi

Do południa odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

W piątek i w sobotę nabożeństwa poranne, a od godz. 17.oo wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do nabożeństwa majowego i mszy św. wieczornej.

W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia, a w sobotę Różaniec. Trwajmy też na modlitwie w domach i przy kapliczkach. Znajdźmy choć chwilę czasu na osobistą rozmowę z Panem Jezusem, zawierzmy Mu nasze troski i podziękujmy za otrzymane łaski.

W niedzielę 6 maja o godz. 12.oo uroczysta Suma Odpustowa ku czci Św. Floriana. Zapraszamy przede wszystkim strażaków, bo to przecież ich święto patronalne. W tym dniu nie wystarczą strażackie poczty sztandarowe. Na uroczystości powinni być obecni w mundurach wszyscy strażacy i ich rodziny, bo chcemy udzielić im specjalnego błogosławieństwa. Zapraszamy wszystkie zespoły parafialne, wiernych i przybyłych gości. Licznie skorzystajmy z owoców odpustu, który przecież jest wielkim darem kochającego Boga dla nas, jego czcicieli. W tym roku wystąpi u nas gościnnie orkiestra strażacka z Magdalenowa w parafii Parzno, gminy Szczerców.