Ogłoszenia

Niedziela Najświętszej Trójcy – 4 czerwca 2023 r.

  • W czwartek 8 czerwca przeżywać będziemy Boże Ciało – największe święto eucharystyczne w roku. Uroczysta Suma z procesją do czterech ołtarzy o godz. 10.oo. Jak w roku ubiegłym drugi ołtarz stanie za Pilicą przy Domu Kultury. Udamy się tam przez kładkę św. Floriana, a wracając na środku Pilicy dokonamy uroczystego błogosławieństwa na cztery strony świata, którym obejmiemy miasto i całą naszą parafię. Przy czwartym ołtarzu jak zawsze podziękowania i zakończenie uroczystości. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkie zespoły parafialne: dzieci komunijne, rocznicowe i sypiące kwiaty, asystę i ministrantów, straże pożarne, wszystkich parafian i gości. Niech nas będzie jak najwięcej, bo procesja ta musi być wyjątkowa.
  • A po Bożym Ciele oktawa uroczystości i codzienna procesja po nabożeństwie czerwcowym.
  • Pragniemy poinformować wiernych, że prace przy wymianie nagłośnienia będą prowadzone w lipcu, bo na ten czas mamy umówioną firmę, która tego dokona.

A dziś serdecznie dziękujemy za ofiary kolejnej tacy gospodarczej składanej na ten cel i za te, które złożyliście w minionym tygodniu na nasze ręce. Otrzymaliśmy bezimiennie: z ul. Taraszczyńskiej – 100 zł. z ul. Koneckiej – 200 zł. i od naszych przyjaciół z Wałbrzycha – 200 zł. oraz całkowicie bezimiennie – 1000 zł. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za pomoc i wsparcie.

  • Po mszach św. w całej Polsce ma dziś miejsce doroczna zbiórka ofiar na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. Wesprzyjmy to Wotum Wdzięczności Narodu składając nasze ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła.
  • Jak co tydzień polecamy prasę katolicką, a kolejny raz proponujemy wam kwartalnik „Magazyn Niedzieli”, nowe pismo religijne poświęcone historii i życiu Kościoła.
  • W minionym tygodniu odeszli od nas do wieczności ś.p: Mirosława Olejnik z ul. Rycerskiej, Helena Pajęcka z ul. Koneckiej i Stanisław Urbański z ul. Górnej. Polecajmy ich Bogu Miłosiernemu w naszych modlitwach.