Ogłoszenia

Czwarta Niedziela Zwykła – 29 stycznia 2023 r.

  • W czwartek 2 lutego przeżywać będziemy Ofiarowanie Pańskie, zwane popularnie świętem MB Gromnicznej. Msze św. w porządku świątecznym, czyli o godz. 7.oo, 9.oo i 18.oo. Na Polance o godz. 16.oo i w Białej o godz. 17.oo. Na wszystkich mszach św. poświęcenie gromnic. Na mszy św. o godz. 9.oo procesja liturgiczna ze świecami po kościele. Na mszę św. o godz. 18.oo zapraszamy dzieci komunijne, które otrzymają kolejną pamiątkę – poświęconą gromnicę. Te dzieci, które posiadają gromnice od chrztu przynoszą je na poświęcenie.
  • W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Wizyty u chorych, nabożeństwa wynagradzające i okazja do comiesięcznej spowiedzi św.
  • Jak co tydzień polecamy prasę katolicką.
  • W minionym tygodniu odszedł od nas do wieczności ś.p:  Andrzej Szczęsny z Mysłowic. Polecajmy go Bogu Miłosiernemu w naszych modlitwach.

PODSUMOWANIE  KOLĘDY  W  2023 r.

  • Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską rodzin zwaną kolędą. Staraliśmy się dotrzeć do każdego domu niosąc Błogosławieństwo Boże i być z każdą rodziną. Złożyliśmy ogółem 1400 wizyt. Po czasie dwuletnich ograniczeń  i obostrzeń związanych z pandemią cieszymy się, ze przyjęło nas w tym roku 50 rodzin więcej niż w roku ubiegłym. Mamy jednak stałe grono takich, którzy nieprzerwanie pracują i to od wielu już lat. Kiedykolwiek byśmy nie poszli – zawsze są w pracy. Dlatego tym bardziej dziękujemy tym, którzy zawsze potrafią przyjąć kolędującego kapłana i drzwi ich domów są zawsze otwarte.

Na nasze ręce składaliście ofiary przeznaczając je na potrzeby parafii i na nasze utrzymanie. Ile składaliście – sami najlepiej wiecie. Średnia ofiara od wejścia wyniosła w tym roku 72 zł.

Po odliczeniu tego, co zgodnie z prawem obowiązującym w naszej archidiecezji należy się kolędującym kapłanom, na potrzeby parafii  pozostało nam 70.300 zł.

     Ponadto w tym roku wiele rodzin składało dodatkowe, podwójne ofiary przeznaczając je wyraźnie na wymianę nagłośnienia kościoła. Tego zebrało się razem 15.700 zł. co wspólnie z ofiarami z kolędy  dało nam w tym roku sumę 86.000 zł. I tyle mamy na wymianę nagłośnienia. Cieszymy się, że parafianie hojnie wspierają prowadzone prace, darząc zaufaniem swoich kapłanów. Z taką kwotą możemy myśleć o nowym nagłośnieniu.

      Tak więc za wszelkie złożone ofiary i za te, które regularnie składacie na nasze ręce i na tace gospodarcze gorąco dziękujemy, bo to umożliwia nam prowadzenie kolejnych inwestycji przy kościele i w parafii, choć jak wszyscy dobrze wiemy rosną koszty utrzymania i wydatki. Właśnie otrzymaliśmy informację o podwyżce cen za wywóz śmieci z cmentarza. Od Nowego Roku płacimy o 200 zł. więcej, czyli 1404 zł. za jeden kontener.

     Podczas kolędy doświadczyliśmy też wielu przejawów życzliwości i uznania, a przede wszystkim zaufania. I za to dziękujemy, bo to właśnie zaufanie wiernych najbardziej nam pomaga, dodaje siły i zachęty. Nie zmarnujemy tego, bo to naprawdę zobowiązuje.

Za każdy przejaw życzliwości, za dowóz księdza, zwłaszcza na wioskach, czy dalszych ulicach, za posiłki, czy choćby herbatę, za wychodzenie po księdza i odprowadzanie go, za przywiązanie do tradycji i wizyty kapłana, za mądre rady i podpowiedzi, za to wszystko serdecznie dziękujemy. W dalszym ciągu prosimy o zaufanie i modlitwę. Wszystkim za wszystko – serdeczne Bóg zapłać.

  • A już za tydzień kolejna taca gospodarcza na nowe nagłośnienie. Na ten cel otrzymaliśmy w tygodniu kolejne ofiary bezimienne: z ul. Nadrzecznej – 200 zł. i z ul. św. Jana – 250 zł. Także gorąco dziękujemy.