Wszystkich Świętych

W środę 1 listopada przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Rozpoczyna ona w Kościele Tydzień Zaduszny – czas nawiedzania cmentarzy i modlitwy za zmarłych. Msze św. w tym dniu w kościele o godz. 7.oo, 9.oo i 10.3o. O godz. 12.oo msza św. na cmentarzu w int. Wszystkich Wiernych Zmarłych tam spoczywających, dlatego wypada, byśmy wzięli licznie udział w tej uroczystej liturgii sprawowanej tam za naszych zmarłych. Po mszy św. procesja z wypominkami jednorazowymi. Nie będzie mszy św. w kaplicach i wieczorowej w kościele. Jak każdego roku na cmentarzu będzie można zamówić wypominki za naszych zmarłych. Tam również trwać będzie zbiórka ofiar na potrzeby Seminarium Duchownego w Łodzi. Pamiętajmy o grobach, które są naszym wspólnym dziedzictwem wiary: o grobach kapłanów i żołnierzy, poległych i pomordowanych w czasie wojny i okupacji, a przy krzyżach zapalmy światło tym wszystkim, których grobów nie możemy odwiedzić.

Władze naszej Gminy informują, że w dniach 31 X – 1 XI, w okolicach naszego cmentarza, przy ul. Cmentarnej, Polnej i Południowej obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu, gdzie w celu poprawy bezpieczeństwa zostaną wydzielone miejsca parkingowe. Prosimy wszystkich o podporządkowanie się poleceniom policji i straży pożarnej.

W czwartek Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na mszę św. o godz. 9.oo z procesją liturgiczną po kościele i wypominkami jednorazowymi. Wieczorem o godz. 18.oo pierwsza msza  z wypominkami oktawalnymi. I tak przez całą oktawę wspominać będziemy codziennie dusze zmarłych polecanych modlitwie Kościoła. Przypominamy wszystkim, że za pobożne nawiedzenie kościoła i cmentarza, połączone z modlitwą za zmarłych, można w tym okresie zyskać odpust zupełny i ofiarować go w ich intencji.