WIELKANOC

Wielki Czwartek
18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej – w intencji Kapłanów i powołań

Wielki Piątek
18.00 Liturgia Męki Pańskiej

Wielka Sobota
18.00 Wigilia Paschalna – poświęcenie paschału w wody chrzcielnej. Przynosimy świece na odnowienie obietnic chrztu świętego.

Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach, bo one wprowadzają nas we właściwe zrozumienie tajemnic paschalnych. Możliwość indywidualnej adoracji, najpierw w Ciemnicy, później przy Grobie Pańskim do godz. 22.oo. W sobotę do północy.

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. To starochrześcijański obyczaj praktykowany na znak błogosławieństwa naszych stołów, zdrowia i zgody w rodzinach. W kościele pokarmy święcić będziemy w godzinach od 9.oo do 14.oo. Na punkty udamy się od godz. 10.oo. Prosimy, niech każda rodzina zadba o pielęgnowanie tego pięknego zwyczaju święcenia wielkanocnych potraw.
Oczywiście przypominamy, że święcimy pokarmy, a nie ich sztuczne atrapy i oklejane wydmuszki. Do koszyczków nie wkładamy też żadnych zajączków, bo to lansowany przez media zwyczaj nie mający nic wspólnego z Wielkanocą

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
6.00 Uroczysta Rezurekcja z procesją eucharystyczną wokół kościoła (nie będzie mszy św. o godz. 8.oo. Pozostałe msze w obydwa święta jak w każdą niedzielę).